O mnie

Odkąd sięgam pamięcią zawsze pasjonowały mnie podróże. Przez całe swoje zawodowe życie nie znalazłam nic, co bardziej pomagałoby mi w oderwaniu się od codzienności. Każdy wyjazd, niezależnie od tego, czy jest to wspinaczka górska, czy odkrywanie miast dostarcza moim zmysłom różnorodnych wrażeń i skutecznie pozwala na nabranie energii. Zarówno ludzie, ich kultura i zwyczaje, jak i miejsca nieustannie każą mi rewidować poglądy i potrzeby. To co lubię w podróżach to także moment powrotu do domu – w to miejsce, z którego zawsze wyruszam. I świadomość, że na niektóre, tak dobrze znane mi rzeczy mogę spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy.

20150822_160837Wyjazd zwykle planuję tak, aby bez pośpiechu spędzić trochę czasu z osobami mieszkającymi w danym miejscu, zobaczyć jak żyją i czym się zajmują, zasmakować ich regionalnych specjałów. W rozmowach z właścicielami hotelów i pensjonatów nie ukrywam, czym na co dzień się zajmuję, a to sprawia, że często pojawiają się pytania i prośby o wskazówki prawne. Okazuje się bowiem, że osoby działające w branży hotelarskiej i gastronomicznej ciągle spotkają się z wieloma problemami prawnymi, nie tylko takimi, które dotyczą wszystkich przedsiębiorców, ale również specyficznymi dla ich działalności. Co więcej brakuje dobrych źródeł (często zawodzi nawet Internet!), które w przystępny sposób wyjaśniałyby kwestie prawne w tym szczególnym zakresie.

Postanowiłam więc w moim blogu połączyć pasję z tym zapotrzebowaniem. Mam nadzieję, że moje rozważania pomogą Ci, Drogi Czytelniku, w rozwiązywaniu prawnych zagadnień, które pojawią się na Twojej drodze, a w efekcie będą cegiełką w budowaniu Twojego sukcesu.

Jestem radcą prawnym wpisanym na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Podejmując praktykę zawodową postanowiłam pokierować ją w kierunku obsługi prawnej podmiotów gospodarczych. Współpracowałam z wieloma firmami, spółkami z różnych branż, w tym między innymi turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej. Prowadzę kancelarię prawną w Krakowie. Zdobyte w ten sposób doświadczenie mam zamiar wykorzystać w blogu, na którym gościsz.

Więcej o mnie i o mojej działalności dowiesz się na stronie internetowej mojej kancelarii: www.kancelaria-wasilewska.com

IMG_0331

*****