Regulaminy w hotelu

Agnieszka Wasilewska        01 lipca 2016        Komentarze (0)

Ostatnio przebywając w hotelu uzyskałam w recepcji informację, że na parterze znajduje się sauna i siłownia – pokój do ćwiczeń z kilkoma urządzeniami, do użytku gości hotelowych, można z nich skorzystać po zgłoszeniu tego faktu w recepcji i odebraniu klucza. Na drugi dzień postanowiłam skorzystać z siłowni, odebrałam klucz i udałam się do sali. Rzeczywiście było w niej kilka urządzeń, spędziłam miło czas na ćwiczeniach. Jednak jedna rzecz zwróciła moją uwagę i nasunęła mi myśl o konieczności napisania o tym na blogu. W pokoju hotelowym na stole leżał regulamin hotelu, jednak nic nie było w nim napisane na temat sauny, czy miejsca do ćwiczeń. W recepcji również nie dano mi do przeczytania żadnego regulaminu korzystania z sauny i siłowni, nie przekazano mi zasad tego korzystania, nie udzielono mi żadnych pouczeń. Co więcej również w samym pokoju do ćwiczeń nie było takiego dokumentu.

We wpisie Regulamin hotelu pisałam o konieczności wprowadzenia Regulaminu obiektu noclegowego (hotelu, motelu, pensjonatu). Zwracam uwagę, że również takie miejsca jak basen hotelowy, siłownia, sauna i inne powinny posiadać dokumenty wskazujące w szczególności, kto może z nich korzystać, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować, czego nie można wnosić do tych miejsc, jakie zachowania są zakazane i td. Osoby z nich korzystające powinny być poinformowane o tych zasadach, mieć możliwość zapoznania się z nimi. Pozwoli to na zapewnienie gościom jak najwyższych standardów bezpieczeństwa, ograniczy ryzyko wystąpienia wypadków, a więc w efekcie ograniczy również odpowiedzialność hotelu, czy pensjonatu.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Prawna Agnieszka Wasilewska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Prawna Agnieszka Wasilewska z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem [email protected]

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: