Zmiany w prawie pracy i w odsetkach w 2016 roku

Agnieszka Wasilewska        01 kwietnia 2016        Komentarze (0)

Postanowiłam napisać o dwóch tematach, które nie dotyczą ściśle tematyki prawa hotelarskiego, ale niewątpliwie znajdują się w obszarze zainteresowań przedsiębiorców, również tych prowadzących hotele, motele, czy pensjonaty.

Od 22 lutego 2016r. obowiązują nowe przepisy kodeksu pracy, dotyczące umów o pracę, zawieranych na czas określony. Przykładowo okres zatrudnienia na podstawie umów o pracę na czas określony, zawieranych między tymi samymi stronami, nie może przekroczyć 33 miesięcy, a łączna liczba tych umów nie może przekroczyć trzech. Wcześniej nie było takiego ograniczenia czasowego, możliwa była umowa na czas określony zawarta na kilka lat. Weszły w życia również zmiany w zakresie rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem. Szczegółowiej zmiany kodeksu pracy omówiłam w artykule Zmiany w prawie pracy w 2016 roku na stronie internetowej Kancelarii.

Kolejną zmianą, która może Cię zainteresować, jest zmiana w zakresie uregulowań kodeksu cywilnego dotyczących odsetek. Temat ten jest ważny dla wszystkich przedsiębiorców. Zmianie uległy zasady liczenia odsetek ustawowych, odsetek za opóźnienie, również wysokość odsetek maksymalnych, czyli najwyższych jakie można zastrzec w umowie. Jeśli ten temat Cię interesuje polecam mój artykuł Nowe zasady ustalania odsetek.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Prawna Agnieszka Wasilewska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Prawna Agnieszka Wasilewska z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem [email protected]

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: